Значајне жене - тематски дан

Припремили наставници општеобразовне наставе :
-Весна Тирменштајн
-Весна Антић
-Драгослава Костандиновић
-Жарко Боровина

Присутни са ученицима наставници: Ана Николић и Снежана Ђорђевић
 На сугестију наставника Општеобразовне наставе ученици седмог и осмог разреда припремили су биографију о  значајним женама и говорили по чему су оне посебне као и о њиховом животу и раду.
Уводну реч је узела професорка историје  Весна Тирнештајн која је говорила о историјату и обележавању 8 марта - дану жена.
Потом су следећи ученици говорили о истакнутим женама и њиховом животу и раду:
- Стојанка Пешић о нашој хероини Милунки Савић,
- Урош Адамовић о краљици Марији Карађорђевић и њеном хуманитарном раду,
Мина Станковић и Елена Богдановић о песникињи Десанки Максимовић,
- Жељко Тамбурић и Дуња  о Милеви Анштајн као и видео презентација,
- Марта Медан о нашој спортискињи Ивани Шпановић.

Професорка Драгослава је говорила о значајним женама у ритмичкој гимнастици са посебним освртом на Исидору Данкан која је била једна од зачетника слободе покрета  и бунтовно се супротстављала класичном балету у то време који су ограничавали покрет који је био укочен и оптерећивао зглобове.
Она је зачетник модерног плеса и хармоничног и слободног покрета који изражава емоцију и огледало је душе.
Професор Жарко Боровина је говорио о раду и успесима наше физичарке и математичарке Милеве Ајнштајни и о теорији релавилитета.

8.03.2019.-Професорка Драгослава са ученицима припремила пано- Истакнуте жене у спорту у Србији, а професорка Весна Антић припремила пано са истакнутим  женама у књижевности.