11. Фестивал гудача у Шапцу

Такмичења / 22. март 2022.

На 11. Фестивалу гудача у Шапцу учествовало је девет наших виолончелиста, ученика из класа проф. Невене Бусарац и проф. Ели Крстеве. Девет вредница = девет првих награда + три специјалне награде: Петра Филиповић (кл. Ели Крстева) проглашена је за најбољу ученицу основне школе у категорији виолончела, Жељко Тамбурић (кл. Невена Бусарац) проглашен је за најбољег ученика средње школе у категорији виолончела, док је Кристина Антић (кл. Невена Бусарац) понела звање лауреата у категорији виолончело.

На Републичком такмичењу музичких школа Србије у дисциплини класични камерни ансамбли такође смо постигли одличне резултате. Квартет у саставу Стојанка Пешић, Елвис Трујановић, Марија Божић и Жељко Тамбурић (кл. Жељко Ивовић) освојио је I-1 награду, ансамбл који чине Јована Смиљанић, Марта Медан, Љубица Бићанин и Мина Станковић (кл. Драган Мирчић) освојио је I-2 награду, квартет Матије Спасојевића, Надежде Ђорђевић, Маше Јовановић и Кристине Антић (кл. Жељко Ивовић) освојио је I-4 награду, а ансамбл у саставу Бојана Шеровић, Маја Марковић, Елена Богдановић и Динка Миљковић освојио је II-1 награду.