„Дуги 19. век“ у Галерији САНУ

Концертна делатност / 27. октобар 2021.

Јуче су наши ученици одржали још један успешан и, упркос епидемијској ситуацији, добро посећен концерт. Концерт је одржан у Галерији САНУ, где тренутно траје изложба о Јовану Дучићу, значајној личности српског књижевног позног романтизма и модерне.

У сагласју са Дучићевим стваралаштвом, солисти су се представили програмом који бисмо могли описати као романтизам у малом, изводећи дела композитора раног, зрелог и позног романтизма. Велики труд, посвећеност и усхићност ученика и њихових преданих професора учинили су да композиције Маснеа, Крајслера, Елгара, Новачека, Блоха, Турине, де Фаље, Сен-Санса, Исаија и Паганинија прозвуче дивном и надахнутом музиком.

Уз велику подршку уметничких сарадника професора Јоване Николић, Зорана Гавриловића и Укија Оваскаинена, ученици Ника Шуља (класа проф. Драгутин Младеновић), Стојанка Пешић (класа проф. Драгутин Младеновић), Елвис Трујановић (класа проф.Даница Гавриловић), Александра Ђокић (класа проф. Драгутин Младеновић), Нађа Комленић (класа проф. Оливера Милић-Хиршер), Бојана Шеровић (класа проф. Милица Младеновић), Надежда Ђорђевић (класа проф. Игор Васиљевић), Ања Јанеш (класа проф. Божидар Радосављевић), Урош Адамовић (класа проф. Милица Младеновић), Матија Спасојевић (класа проф. Милош Чорлија) и Кристина Антић (класа проф. Невена Бусарац) показали су изузетан технички ниво извођења и музикланост, проткане младалачким полетом и ведрином.