Концерт у Великој дворани Коларчеве задужбине

Концертна делатност / 7. децембар 2023.

Поводом обележавања јубилеја 50 година заједничке сарадње ФМУ Београд и Школе за музичке таленте 5.12.2023. године одржан је концерт у Великој дворани Коларчеве задужбине. На концерту су ученици наше школе имали прилике да учествују заједно са студентима Факултета у симфонијским оркестру ФМУ Београд где су извели свиту из балета „Лабудово језеро“ П. И. Чајковског – I сцена, II валцер, III плес лабудова, IV сцена, V чардаш: мађарски плес, VI напуљски плес, VII сцена.

Александра Ђокић, ученица наше школе у класи професора Драгутина Младеновића, исте вечери наступила је као солисткиња са оркестром ФМУ Београд где је на виолини изразито виртуозно и енергично одсвирала композицију Камиј Сен-Санса „Интродукција и Рондо капричиозо“ оп. 28.
    Оркестром ФМУ Београд дириговала је Весна Шоуц, редовни професор дириговања и шеф Катедре за дириговање на Факултету музичке уметности у Београду.