Mајсторски курс контрабаса – професор Слободан Герић

Мајсторски курсеви / 21. јун 2018.

Школа за музичке таленте организује курс контрабаса од 19. до 20.јуна 2018.године.

Курс ће водити Слободан Герић, редовни професор на ФМУ у Београду.

Рођен је 1965. године у Београду. Дипломирао је, магистрирао и докторирао на Факултету музичке уметности у Београду у класи професора Небојше Игњатовића. Усавршавао се код професора Лудвига Штрајхера (Беч, Аустрија) и Франческа Петракија (Сијена, Италија). Наступао је као солиста са Београдском филхармонијом, Гудачима Св. Ђорђа, Нишким симфонијским оркестром, Симфонијским оркестром из Клагенфурта (Аустрија), Београдским гудачким оркестром Душан Сковран, Симфонијским оркестром Академије умјетности из Бања Луке, Оркестром Љубица Марић и Омладинском Филхармонијом Борислав Пашћан. Добитник је награде Удружења музичких уметника Србије за најбољи концерт у 2007. години, више првих републичких и савезних награда, као и Октобарске награде града Београда за ученике 1984. године, са БГО Душан Сковран 1991., као и Награде града Београда за најбољи концерт у 2006. са гудачима Светог Ђорђа. Као члан разних ансамбала гостовао је у иностранству (САД, Кина, Русија, Велика Британија, Француска, Немачка, Холандија, Белгија, Шведска, Аустрија, Италија, Мађарска, Шпанија, Грчка, Украјина, Македонија, Словенија…).

Деловао је као соло контрабасиста Б.Г.О. Душан Сковран 1985-1992, и као вођа контрабаса Београдске филхармоније 1994-2007, а тренутно је ангажован као соло контрабасиста Гудача Светог Ђорђа. Наступа као солиста и камерни музичар са Балканском камерном академијом а члан је и Етно џез ансамбла Огњен и пријатељи. Бави се и педагошким радом као редовни професор на Факултету музичке уметности у Београду, а многи његови бивши студенти су активни контрабасисти у земљи и иностранству. Био је уметнички руководилац Школе за музичке таленте у Ћуприји од 2006. до 2010. године. Шеф је Катедре за гудачке инстументе од 2006.године до данас.