Лауреат на Гуарнери фесту

Такмичења / 21. мај 2022.

Први међународни фестивал гудача Балкана „Гуарнери фест“ одржан је у Бањи Ковиљачи од 16. до 20. маја 2022. године. Млади такмичари су имали задовољство да свирају у чувеној балској дворани Кур-салон, а лауреати свих категорија су имали ту част да на завршном концерту наступе са камерним оркестром „13 гудача“ под диригентском палицом проф. Срђана Сретеновића. Један од учесника такмичења је био ученик наше школе Елвис Трујановић (класа Данице Гавриловић) који је у првој етапи наступио уз клавирску сарадњу Зорана Гавриловића, а на завршном концерту, као лауреат, имао прилику да први пут свира са оркестром. Круну учешћа на овом дивно организованом фестивалу представља мајсторска виолина, рад чувеног градитеља господина Светозара Богданоског, коју је Елвис добио на поклон од њега лично.

Даница Гавриловић
    наставница виолине