Mајсторски курс виолине – професор Марија Мисита

Мајсторски курсеви / 2. април 2019.

У периоду од 30.марта до 1.априла 2019.године у школи за музичке таленте одржан је мајсторски курс проф. Мисита Марије.
    Одмах по завршетку другог колоквијума, у раним поподневним часовима, професорка Марија Мисита је почела са радом. Наши ученици су се на часовима смењивали по унапред одређеном распореду. За мајсторки курс било је пријављено по два ђака из сваке класе, дакле било је дванаест полазника. Часови су били изузетно подстицајни, за сваког ђака посебно. Професрока је, после кратког упознавања ђака са актуелним програмом, успевала да на веома шармантан, али сасвим прецизан начин, пронађе пут до најважније ствари у музичком образовању виолинисте, а то је пут до музичког мишљења! Веома успешно је, увек различитим приступом, постизала код сваког ученика побољшања најпре у музичком смислу, а затим потпуно природно и у техничком умећу. У највећем проценту, ученици су тражили и додатне консултације, дакле били су видно подстакнути на размишљање и будила се амбиција за још јаснијом музичком идејом, која је и предуслов свеколиког напретка. На крају је одлучено да се одустане од завршног концерта- идеја је сасвим јасна: боље је наставити са консултацијама за оне са комплекснијим програмом, него драгоцено време потрошити на још један наступ у низу, на коме је тешко показати нешто значајније о чему се на часовима веома исцрпно разговарало.

Оливера Милић- Хиршер,
    наставник виолине