Међународно такмичење виолиниста “Фрањо Крежма“, Винковци, Република Хрватска

Такмичења / 25. мај 2019.

На Међународном такмичењу виолиниста “Фрањо Крежма“, одржаном у Винковцима у периоду 20 – 24. 05. 2019.године, наступила су два наша ученика:

Ариф Кобилић, 3. разред, класа проф. Б. Радосављевић:
    Николина Маричић, 9. разред, класа проф. Б. Радосављевић.

Такмичење се састојало од осам категорија.
    Међународни оцењивачки жири су чинили следећи чланови:
    – Горан Кончар, Загреб, Хрватска;
    – Виктор Абрамјан, Москва, Русија;
    – Брајан Финлејсон, Аустралија – Немачка – Аустрија;
    – Лидија Бобић, Вараждин, Хрватска;
    – Милан Чизмић, Нови Сад, Србија.

Ариф Кобилић је наступио у 3. категорији и освојио I / 2 награду (95,80 бодова). У категорији су укупно додељене дв прве награде.

Николина Маричић наступила је у осмој, најстаријој категорији и освојила I / 1 награду (99,20 бодова). И у овој категорији додељене су укупно две прве награде.

Николина Маричић је међу свим првонаграђеним кандидатима у свих осам категорија, а и као такмичар са највише освојених бодова, проглашена Лауреатом такмичења и добила лауреату намењене награде: кофер за виолину, израђен у приватној радионици кофера за инструменте, као и новчану награду.

Оба наша ученика су своје припремљене програме извели уз пратњу службеног корепетитора такмичења, што значи да су са споменутим, у том тренутку новим уметничким сарадником уочи наступа имали свега једну заједничку пробу.

Такмичење је било одлично организовано.

Сматрам да су наши ученици овом приликом на најбољи начин представили нашу школу ван граница наше земље и верујем да после њиховог успеха одјеци, и у тамошњој, а и у домаћој заинтересованој јавности (на такмичењу је наступило и неколико врло квалитетних кандидата из Србије) могу бити само позитивни.

Ћуприја, 29. 05. 2019.

Божидар Радосављевић, наставник виолине