Посетили смо вртић „Лептирић“ у Ћуприји

Остала дешавања / 23. фебруар 2023.

У оквиру пројекта „Звук“, који је осмислила Оливера Трипковић и њене колегинице из вртића „Лептирић“ у Ћуприји, ученици Школе за музичке таленте су позвани да наступе у овој установи у среду, 22.02.2023. године и представе гудачке инструменте деци узраста 4-5 година.

Тим поводом су ученице виолине из класе проф. Божидара Радосављевића: Јелена Трипковић, 5. разред и Даница Вукелић, 6. разред извеле две композиције К. Штамица и Г. Ф. Телемана писане за дуо виолина, док су ученици виолончела из класе проф. Ели Крстеве – Сташа Филиповић, припремни разред, Петра Филиповић, 3. разред и Андреј Милеуснић, 5. разред – извели три композиције из збирке Ш. Сузукија за ансамбл од три виолончела.

Посету је организовала и водила проф. Ели Крстева.

Након наступа, који је подржан великим аплаузом деце и запослених у вртићу, ученици наше школе су радо одговарали на питања деце, везана за похађање наставе гудачких инструмената и бављење музиком као животним позивом, а деца су, у захвалност за одазив наших ученика, на крају посете отпевала песмицу „Звук и тон“ З. М. Васиљевић, уз помоћ својих васпитачица.

Ели Крстева,
    наставник виолончела