Предавање за ненаставно особље на тему вршњачког насиља и његове превенције

Остала дешавања / 29. октобар 2019.

У понедељак, 28.10.2019.године у трпезарији Школе за музичке таленте одржано је предавање за ненеаставно особље на тему вршњачког насиља и његове превенције. Предавачи и чланови тима за заштиту деце од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања Горан Николић, васпитач и координатор тима и Илија Најдановић, наставник практичне наставе су едуковали колеге о општим појмовима и врстама самог вршњачког насиља и указали на важност укључивања у превенцију вршњачког насиља. Такође, присутне су упознали и са процедурама и поступцима интервенције уколико до насиља дође. Кроз интерактивну дискусију дошли смо до закључка да је вршњачко насиље глобална појава и да се против њега треба заједнички борити.

Илија Најдановић, наставник практичне наставе