Радионица на тему вршњачког насиља под називом „Може то и другачије!“

Остала дешавања / 17. новембар 2019.

Радионица под називом „Може то и другачије!“ одржана је у суботу, 16.11.2019. године у библиотеци Школе за музичке таленте. Реализатори радионице били су чланови тима за заштиту деце од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, Горан Николић, васпитач и координатор тима и Илија Најдановић, наставник практичне наставе. Радионица је креирана са циљем да се што већи број ученика укључи у дискусију на тему вршњачког насиља. Поред ученика, радионици су присуствовали наставници Жарко Боровина, Снежана Ђорђевић и Ана Николић као и родитељ Иван Танасковић. Радионицу је посетило између тридесеторо и четрдесеторо ученика Школе за музичке таленте и ученици средњих школа који станују у интернату. Кроз краће интерактивно предавање подсетили смо се основних појмова и врста насиља, као и статистичких података из емпиријских истраживања вршених на територији Репубике Србије. Присутни су имали прилику и да погледају видео о вршњачком насиљу у једној од београдских средњих школа. Ученици су дискутовали одговарајући на питања реализатора и наводили своја искуства, размењивали мишљења и идеје у вези са превентивним активностима. Порука и закључак радионице:„Вршњачко насиље јесте глобални проблем и спремни смо да се боримо против њега!“.

Илија Најдановић,
    наставник практичне наставе