Заједнички састанак представника ученичких парламената средњих школа у Ћуприји

Остала дешавања / 15. јануар 2020.

Почетком школске 2019/20.године основан је заједнички ученички парламент свих средњих школа у Ћуприји у циљу организовања заједничких акција младих у креирању окружења у коме ће млади имати прилику да уче или примењују своје знање и вештине за ширење културе бирања здравих стилова живота.

На састанку који је одржан јуче 14.01.2020. године у Медицинској школи, придружио се и ученички парламент наше школе. На састанку се говорило о заједничким активностима које би се реализовале у другом полугодишту:
    • Хуманитарни турнир у фудбалу између Гимназије, Медицинске и Техничке школе- за време пауза, пре почетка спортског догађаја, између полувремена и на крају спортских активности: хип-хоп, фолклор, оркестар и балет)
    • Операционализација тема и договарање око обележавања важних датума у другом полугодишту (Светски дан воде нпр.)
    • Предлог за организовање књижевне вечери са представом (рецитаторска секција, глума, оркестар…)
    • Опремање јавних библиотека
    • Акција рециклаже отпада
    • Трибине на тему безбедности деце на интернету

Исходи планираних активности:
    1. развијање спортског и такмичарског духа, тимског или хуманитарног рад
    2. изражавање емоција и потреба покретом или музиком
    3. неговање здравих стилова живота као алтернативе наркоманији, алкохолизму и насиљу
    4. развијање читалачких навика, формирање школских информативних листова, организовање изложби књига и ликовних радова
    5. учествовање у културним и јавним делатностима
    6. успостављање сарадње са локалним медијима у циљу ширења културе лепог, здравог, корисног и хуманог понашања младих у школама, на локалу и ширем окружењу.

Следећа седница парламената: Прва недеље после распуста у Школи за музичке таленте.

Илија Најдановић, наставник практичнне наставе